Już za tydzień Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego „Jantar”

Występy najlepszych tancerzy z całej Polski będzie można obejrzeć podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Sportowego „Jantar”. Taneczne zmagania odbędą się w niedzielę 23 kwietnia w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Głównym założeniem Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Sportowego „Jantar” było stworzenie warunków do rywalizacji dla tancerzy z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”, w którym od ponad 30 lat trenuje się sportowy taniec towarzyski. Zawody odniosły tak duży sukces, że na stałe wpisały się do elbląskiego kalendarza imprez.

Na sali widowiskowo-sportowej CSE „Światowid” zaprezentują się pary sportowe z całej Polski, które powalczą nie tylko o turniejowe punkty, ale także o wyższe klasy taneczne. Elbląscy tancerze będą mieli okazję do rywalizacji z zawodnikami innych klubów i porównania swoich umiejętności.

– Kiedy obserwuje się grację i lekkość tancerzy, bardzo łatwo jest zapomnieć, jak wiele pracy poświęcili na doskonalenie swoich umiejętności – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, sędzia i trener taneczny. – Są to lata pracy nad każdym mięśniem, każdym szczegółem postawy, krokiem i gestem.

Podczas turnieju należy zwrócić uwagę nie tylko na piękno i siłę ludzkiego ciała, ale także ogromną wolę walki i determinację zawodników. Na parkiecie będzie się liczył również wyraz artystyczny, strój, makijaż i fryzura – zawodnicy z pewnością będą się prześcigać w pomysłach na oryginalne kreacje.

Zawody zostaną podzielone na trzy bloki ułożone według poziomu umiejętności zawodników, a rywalizować będą pary od 8. roku życia po seniorów. Od godziny 11:00 do 13:00 zaprezentują się początkujący tancerze, od 14:00 do 16:30 średnio zaawansowani, a od 17:00 do 19:00 odbędzie się pokaz tych najbardziej doświadczonych.

Ogólnopolski Turniej Tańca „Jantar” został dofinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu oraz ze środków Ministerstwa Sportu I Turystyki.

źródło: www.swiatowid.elblag.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.