Jak PiS z KOD-em ….

Na skrzynki pocztowe elblaskich redakcji wpłynęło zaproszenia na dzisiejszą konwencję wyborczą Prawa i Sprawiedliwości :

” Zapraszamy na konwencję wyborczą kandydata na prezydenta miasta Elbląga Jerzego Wilka, która odbędzie się dnia 21.09.2018 roku o godzinie 17:00, miejsce: Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna w Elblągu. Na konwencji zostaną przedstawieni kandydaci na radnych z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, hasło wyborcze oraz program wyborczy.”

Na konwencji PiS mogą się jednak pojawić goście nieproszeni ponieważ działacze KOD-u wprost nawołują do kontstowania wydarzeń wyborczych partii rządzacej….

„Idziemy na Konwencję wyborcza PiS z Konstytucją.
No może nie na samą konwencję, bo pewnie nas nie wpuszczą, zwłaszcza jak ubierzemy się w koszulki z obraźliwym słowem na „K” Ale już przez OPNT w Olsztynie, gdzie odbywa się konwencja, jak najbardziej możemy pójść i przypomnieć politykom PiS- i tym lokalnym i przyjezdnym- że każdy program wyborczy dobry dla Polski musi zakładać poszanowanie Konstytucji. A każdy, który pozwala na jej łamanie, jest podły i szkodliwy.

Zgromadźmy się jak najliczniej z Konstytucją w ręce i na koszulce. Pokażmy, że Olsztyn o Konstytucji pamięta.

I tak na zachętę- będzie podobno premier Morawiecki i pomyślcie jaka to przyjemność móc mu w twarz wykrzyczeć że jest kłamcą 🙂 No chyba że ucieknie przed nami jakimś bocznym wejściem, wtedy trzeba będzie nieco głośniej- tak żeby usłyszał wewnątrz.”

https://www.facebook.com/events/558554374597457/


Przypominamy casus Zbigniewa Stonogi, którego na polecenie Prokuratora Rejonowego nie wpuszczono w mury Uczelni, co stanowi swego rodzaju ewenement w dostępie obywatela do przestrzeni publicznej. W tamtej sprawie do pewnego stopnia możną było działania policji usprawiedliwić charakterem spotkania-naradą służb mundurowych.

Problem polskiego życia politycznego polega na tym ze niektórzy z bożej niełaski politycy, idąc na skróty, próbują odgradzać się od adwersarzy-co zasadniczo wychodzi im na szkodę. Czy tym razem dojdzie do podobnych ekscesów, zobaczymy, bo tym razem polecenie działań policji może spowodować tylko decyzja Rektora lub Jerzego Wilka-gospodarzy spotkania. Miejscy jednak nadzieje, że konwencja przebiegnie spokojnie i kulturalnie i nikomu znaczki loga czy wystąpienia opozycji przeszkadzać nie będą, bo jak mawia klasyk, prawdziwa cnota krytyk się nie boi.