Drzewa Pamięci w „Światowidzie”

Sprawdź kim byli Twoi przodkowie!

Poszukiwanie własnych korzeni może okazać się emocjonującą przygodą i na pewno cenną pamiątką dla kolejnych pokoleń. Do tych właśnie, którzy kiedyś zastanawiali się, kim byli jego przodkowie i myśleli o znalezieniu źródeł, dzięki którym lepiej poznają rodowód i losy swoich poprzedników skierowane są niezwykłe warsztaty, na które zaprasza CSE „Światowid”.

Warsztaty poprowadzi Dominik Pactwa, który  przygodę z genealogią zaczął 17 lat temu i od tego czasu wytrwale i z pasją prowadzi poszukiwania swoich przodków. Odnalazł licznych krewnych zarówno w kraju, jak i za granicą oraz doprowadził do spotkania rodzin, które przed laty – na skutek emigracji oraz migracji wewnętrznych – utraciły ze sobą kontakt.

– Chcemy zaproponować mieszkańcom miasta i regionu bezpłatne spotkania warsztatowe ze specjalistą, którego zaprosiliśmy do współpracy przy realizacji pomysłu realizowanego dzięki dofinansowaniu w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec – mówi Aleksandra Bednarczuk z CSE „Światowid” w Elblągu. – Mamy nadzieję, że połączymy wiele rodzinnych historii.

Warsztaty odbywać się będą właśnie w ramach projektu „Łączymy historie”, którego założeniem jest stworzenie płaszczyzny do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem, a także wzmacnianie poczucia przynależności mieszkańców do Elbląga. 

– Oprócz cyklu warsztatów genealogicznych, odbędą się także warsztaty plastyczne i digitalizacyjne, które pozwolą na przygotowanie drzewa genealogicznego – dodaje Aleksandra Bednarczuk. – Planujemy także wystawę pt. „Odnalezione korzenie”, ukazującą drzewa genealogiczne elblążan i ich albumy rodzinne.

Warsztaty genealogiczne prowadzone będą dla dwóch grup, a odbywać się będą w kolejne niedziele stycznia w godzinach 11.00 – 13.30 (grupa I) i 14.30 – 17.00 (grupa II). Pierwsze spotkanie zaplanowano 14 stycznia, kolejne 21 stycznia i ostatnie odbędzie się 28 stycznia, wszystkie w tych samych godzinach. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy na warsztaty przyjmuje Aleksandra Bednarczuk pod nr tel. 605636670 lub poprzez pocztę elektroniczną aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl.

Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.