Czołowo uderzył w Lexusa i próbował uciec. Policjanci podsumowali weekend

Elbląscy policjanci w ciągu weekendu zrealizowali 81 interwencji. W ich trakcie wylegitymowali 216 osób, co pozwoliło zatrzymać 6 poszukiwanych. Do izby wytrzeźwień przewieźli 8 osób. Policjanci z ruchu drogowego skontrolowali 264 samochody. Sprawdzili trzeźwość 385 kierujących i zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących. Nie było wypadków drogowych a jedynie 12 kolizji.

Rekordzistą, który kierował po alkoholu był 27-letni kierowca forda mondeo, który wczoraj rano, przy ulicy Spacerowej w Pasłęku, uderzył samochodem w lampę a następnie w ogrodzenie posesji. Badanie wykazało u niego 2,5 promila alkoholu w organizmie. Auto przekazano innej, trzeźwej osobie. Mężczyzna za swój czyn odpowie teraz przed sądem. 
Policjanci z ruchu drogowego pracowali także na miejscu, kolizji przy ulicy Hetmańskiej w Elblągu. Doszło do niej wczoraj około godziny 21. Honda civic zderzyła się czołowo z lexusem. 23-letni kierowca hondy nie posiadał w ogóle prawa jazdy, był po użyciu alkoholu (0,2 promila) i jechał przeciwnym pasem. Dodatkowo jeszcze próbował uciec z miejsca kolizji. Został jednak zatrzymany i odpowie za swój czyn przed sądem. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.