Co trapi naszych przedsiębiorców i jak możemy im pomóc ?

Co trapi firmy w Elblągu?

Problem z rozwojem gospodarczym Elbląga widzimy wszyscy. Przez całe lata nasze miasto trapiło bezrobocie, zmuszając co aktywniejszych młodych ludzi do emigracji. Absolwenci elbląskiej PWSZ-tki dzięki temu, że posiadali praktyki studenckie szybko znajdowali zatrudnienie lub ruszali na studia magisterskie. Ale wielu z nich emigrowało, awansując w strukturach takich koncernów jak ABB, Siemens, a teraz General Electric. Wielu z nich zrezygnowało z etatów i emigrowało za granicę, a dziś powoli zaczynają myśleć o powrocie do Elbląga.
Ale szansą dla Elbląga jest informatyka i tworzenie nowego świata cyfrowej rzeczywistości, wplecionej w świat materii nieożywionej. Rektor PWSZ ma świadomość, że emigracja młodych ludzi z Elbląga to zasługa uczelni, która tak poszerza horyzonty, że jej absolwenci znajdują się w każdej rzeczywistości. Problem jednak w tym, że sama uczelnia oblicza Elbląga nie zmieni.
Ale uczelnia wcale nie jest w tym zadaniu osamotniona.

Po opinii Pana Rektora i Dyrektora EPT pozwoliliśmy sobie przytoczyć dwie inne opinie na temat tego co trapi polską przedsiębiorczość.

 

 

Polskie Towarzystwo Gospodarcze (PTG) jest stowarzyszeniem polskich przedsiębiorców ukierunkowanym na uwolnienie potencjału biznesowego oraz patriotyzmu gospodarczego.

Stawia na budowanie wspólnoty i odpowiedzialny biznes oparty o wartości. PTG jest współorganizatorem szkoleń dla przedsiębiorców z cyklu „Dzień Dobry Biznes”.

 

Posła Cezarego Grabarczyka byłego Ministra Infrastruktury przedsiębiorcą przedstawiać nie trzeba…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.