Co gra w duszy seniora?

Jak najlepiej zaprzeczyć starości? Radość, muzyka i śpiew są dobrym sposobem na to, by jak najdłużej zachować dobrą formę i energię. Wiedzą o tym dobrze uczestnicy Przeglądu Zespołów Seniorskich.

Już w piątek 6 kwietnia o godz. 9.00 w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” z hasłem na ustach „Co nam w duszy gra” wystąpią seniorzy z 21 zespołów. Są to głównie reprezentanci lokalnych ośrodków kultury, stowarzyszeń kulturalnych, klubów seniora i uniwersytetów trzeciego wieku.
Tematem przewodnim przeglądu będzie muzyka disco. Uczestnicy zaprezentują najpopularniejsze polskie przeboje z tego gatunku. Nie zabraknie hitów muzyki rozrywkowej ostatnich lat, ale usłyszymy także utwór Urszuli Sipińskiej. Część zespołów oprócz występów wokalnych zaprezentuje grę na instrumentach. Będzie też można zobaczyć występ kabaretu, który pokaże skecz pt. „Pogodna jesień w Domu Seniora”.

– Festiwal odbędzie się po raz szósty, chcemy na nim integrować seniorów z Elbląga i okolicznych miejscowości – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur, zastępca Dyrektora Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. – Uważamy, że takie inicjatywy są potrzebne, aby seniorzy byli aktywni w życiu miasta, aby rozwijali swoje pasje i zainteresowania.

Organizatorami 6. Przeglądu Zespołów Seniorskich są CSE „Światowid” w Elblągu oraz Pełnomocnik Prezydenta Elbląga ds. seniorów.

Wstęp na przegląd jest bezpłatny, jednak organizatorzy zastrzegają, że ilość miejsc jest ograniczona.

Autor: Agnieszka Pastuszka

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.