Cena „Solidarności „

Dominik Kolorz

Kim jest człowiek, który w imię wielkiej polityki wraz z Pawłem Kukizem za skromną kwotę 11 200 zł sprzedał ideały „Solidarności” i napluł nie tylko w twarze swoich kolegów ale i na groby tych, którzy za sprawę polskiego węgla ginęli na górniczym posterunku?


 

Dominik Kolorz. Fot. PAP

„Kopalniany władca Śląska” – tak Newsweek pisał o Dominiku Kolorzu w grudniu. Teraz dotychczasowy szef górniczej „Solidarności” awansował. Został wybrany na przewodniczącego śląsko-dąbrowskiego regionu związku. Był jednym kandydatem.

Wyboru nowego szefa najliczniejszego regionu „Solidarności” dokonało obradujące w czwartek w Katowicach regionalne walne zebranie delegatów. Wcześniej rezygnację ze stanowiska złożył Piotr Duda, który od kilku miesięcy łączył tę funkcję z szefowaniem całemu związkowi.

45-letni Kolorz kierował górniczą Solidarnością od stycznia 2004 r.. Jako jej szef współorganizował m.in. głośne górnicze akcje protestacyjne, np. w obronie górniczych emerytur.


 

W roku 2014 Dominik Kolorz w obronie  miejsc pracy polskich górników udał się do Braniewa, gdzie zablokował tory do obwodu Kaliningradzkiego.

 


 

wikimedia.commons.org

” Lewacki liberalizm zrujnował bezpieczeństwo Państwa… Zdemontowano wojsko i policję, z munduru zrobili szmatę, orła oblekli w czekoladę a należny Służbom szacunek zamienili w obciach. Moi Przodkowie „po mieczu” (Dziadek i jego trzech braci- wszyscy w Służbach) w grobie się przewracają. A Tusk z kumplostwem w Brukseli pobiera honoraria za demontaż bezpieczeństwa Polski – czytamy wypowiedź Pawła Kukiza.

Na portalu Parezja.pl, wypowiedź Pawła Kukiza opatrzono zdjęciem polityka na tle znaków „Solidarności” Śląsko-Dąbrowskiej, na czele której stoi właśnie Domini Kolorz – prawa ręka Pawła Kukiza.

http://parezja.pl/kukiz-tusk-brukseli-pobiera-honoraria-demontaz-polski/

No cóż, nie tylko Tusk pobiera diety – dziś pobiera jej też Paweł Kukiz i ludzie, których wraz z Dominikiem Kolorzem umieścili na wyborczych listach bez żadnej konsultacji z działaczami w terenie.


 

Paweł Kukiz i Dominik Kolorz wspólnie „zrobili szmatę” z nazwy szyldu i tradycji „Solidarności” wprowadzając do Sejmu Rzeczypospolitej posła Andrzeja Kobylarza. Tym działaniem  zaprzeczyli wszystkim punktom programu, jaki formułowali idąc do wyborów parlamentarnych.

 

Pierwszą osobą, którą kandydat na posła Andrzej Kobylarz poprosił o wsparcie, był niesławnej pamięci poseł poprzedniej kadencji Wojciech Penkalski, który wsławił się wraz z „Ruchem Palikota” całą serią prześlicznych afer i aferek  – od niezliczonych mandatów po  koncepcję usunięcia z sali plenarnej sejmu krzyża.


 

Jak Paweł Kukiz i Dominik Kolorz przyjęli ową akcję kandydata na posła?

” Zainkasowali”   11 200 zł, jakie pan Kobylarz wpłacił na poczet kampanii wyborczej ruchu Kukiz’15 i za ową niewygórowaną wszak kwotę sprzedali  własną wiarygodność polityczną, własne twarze i własne sumienie, w pakiecie dodając pogardę dla całego dorobku „Solidarności”.

 

„Opluli” jednocześnie wszystkie jej ideały i „zdradzili” polskich górników, ponieważ spółka „Weko”, której prezesem był Andrzej Kobylarz, zajmuje się właśnie obsługą importu węgla z Obwodu Kaliningradzkiego do Polski przez port w Elblągu, który w tamtym roku przeładował ponad 67 000 ton importowanego węgla.


 

Dopuszczalna masa całkowita pojazdu DMC zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002r. w sprawie warunków technicznych pojazdów  nie może przekraczać dla  pojazdu członowego mającego dwuosiowy ciągnik siodłowy i trzyosiową naczepę   – 40 ton.

Sam pojazd waży około 15 ton, więc może zabrać maksymalnie  25 ton węgla.

 


Mówimy zatem o 2680 zestawach pełnych węgla


 

konwoj_Rosja_Donbas

Długość zestawu to około 16 metrów,  przyjmując zatem 2-metrowy odstęp pomiędzy składami, to konwój przewożący taką ilość węgla musiałby mieć ponad 48  kilometrów długości.


 

 

 

 


Bez tytułuTrasa z Elbląga do Braniewa przez Milejewo i Frombork ma 48 km i 100 metrów.

Przyjmując zatem, że tonaż przewieziony za pomocą barek chcielibyśmy przewieść do Elbląga z Braniewa „Tirami”, to zanim w Braniewie załadowanoby ostatnią z ciężarówek,  w Elblągu już by rozładowano pierwszą z nich.

 


 

Zaskoczony informacjami AIP o biznesie Andrzeja Kobylarza jest Dominik Kolorz. – Nie wiedziałem, pierwszy raz o tym słyszę, ale nie podoba mi się to – mówi zdziwiony Kolorz. – Możliwe, że sam Paweł nie wie o tym procederze – dodaje szef śląskiej Solidarności, który nie potrafi ukryć zdenerwowania. – Zachodzi konflikt interesów, nie pasuje mi to i kiedyś, jak spotkam pana Kobylarza, to na pewno sobie po męsku porozmawiamy – zapewnia Kolorz.

weko

 

A oto strona internetowa spółki „Weko”, której ani Dominik Kolorz ani Paweł Kukiz nie umieli odnaleźć.

 


 

 

 

weko

 

Warto się też dogłębnie zastanowić,  kim jest prokurent Spółki Weko i na ile jest on żywotnie zainteresowany zwiększeniem zdolności przeładunkowych portu w Elblągu na kilka lat przed planowanym zakończeniem budowy kanału żeglugowego.

VALERY ONIKIENKO, prokura samoistna

 


 

Niestety, zapewnienia pana Kolorza są warte tyle, co dym na wietrze – ponieważ pan Kobylarz i jego nowi parlamentarni znajomi z Platformy Obywatelskiej wpadli na pomysł, by przed budową kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną pogłębić wejście do elbląskiego portu.
Na stronie Kukiz Army pojawiło się wystąpienie sejmowe pana posła. No cóż, jak na osobę o wykształceniu zawodowym  pan poseł opanował sztukę czytania niemal tak dobrze, jak sztukę „nie widzenia” owej potencjalnej  48-kilometrowej kolumny tirów.

Zadziwiająca wada wzroku pana posła – może warto ją określić mianem „zespołu Kobylarza”?

http://kukiz.army/posel-andrzej-kobylarz-sprawozdanie-o-pomocy-publicznej-udzielanej-w-sektorze-rolnictwa-lub-rybolowstwa-w-rzeczypospolitej-polskiej-w-2014-roku-wraz-ze-stanowiskiem-komisji/

Jednak na stronie Informator Wojowniczy KUKIZ`15 – Kukiz.Armyznajduje się inna ważna deklaracja, która brzmi równie ładnie jak program wyborczy Pawła Kukiza i warta jest tyle co ” kłamstwa”, jakie wygłaszał Paweł Kukiz  przed wyborami sejmowymi.


 

” To właśnie MY będziemy wywierać zmiany, to MY musimy unieść ciężar zdrady i powstać z kolan. Nikt za nas tego nie zrobi. Zbyt wielu jest zdrajców i anty-Polaków, którzy wrośli w struktury tego kraju. Polityka jest narkotykiem dla głupców i złudnym dawaniem nadziei na odrodzenie. Nie jesteśmy głupcami, którzy będą biernie przyglądać się degradacji następnych pokoleń ”

Czy Wojownicy Kukiza uniosą ciężar „zdrady” Pawła Kukiza i wyrwą tego „zdrajcę” z „narkotycznego snu, w jakim się pogrąża”? Zapewne nie, ponieważ nie tylko w Pawła Kukiza wsiąka polityczne łajno z jakim miał walczyć i nie tylko on, zamiast walczyć o ideały, staje się kolejnym pachołkiem układu okrągostołowego.

 

„Zdradę” Pawła Kukiza jako pierwszy pokazał Piotr Rybak – jeszcze przed wyborami parlamentarnymi.

 

https://www.youtube.com/watch?v=OAdgnsvS5Ww

Pełny zawód działaniami Kukiza staje się normą wśród tych, których Kukiz „zdradził(…) kopiąc ich po jajach”. No cóż, Okręg Wyborczy numer 34 Paweł Kukiz „sprzedał” za 11 200 zł wprowadzając na numer jeden listy  „polityka z Trąbek Wielkich” pod Pruszczem Gdańskim w województwie Pomorskim.

„Człowiek z teczki” z teczką pęłną węgla. Taki Stan Tymiński roku 2015 można by rzec

 


 

Czy Dominik Kolorz dotrzyma słowa i przerwie ten korowód kłamstw, jaki narasta w Elblągu? Na razie tylko posłowie Prawa i Sprawiedliwości przeciwstawiają się pogłębieniu wejścia do portu w Elblągu zanim nastąpi budowa Kanału Żeglugowego. Jednak czy poseł Kobylarz ustąpi? W końcu po coś do ex-posła Ruchu Palikota Wojciecha Penkalskiego pojechał.


 

– Jestem zbulwersowana jedną sprawą. W świetle ostatnich publikacji w mediach lokalnych bardzo zastanawiający jest fakt, dlaczego elbląski Port nie ma na własność stoczni rzecznej, tylko jest ona w rękach prywatnej firmy? Podobno mieliśmy prawo pierwokupu. Będę chciała to wyjaśnić. Przyjrzeć się tej sprawie. Cały czas mówimy o odprawach fitosanitarnych, o rozwoju Portu, a jednocześnie okazuje się, że nie skorzystaliśmy z możliwości zakupu stoczni rzecznej, która przyczyniłaby się do zwiększenia możliwości operacyjnych naszego Portu – mówiła kilka dni temu poseł Elżbieta Gelert.

Tekst publikacji z roku 2015

 

 

 


Jak widać, pomimo deklaracji, pani poseł od pół roku nie umiała wyjaśnić dlaczego jej partyjny kolega Grzegorz Nowaczyk nie potrafił sfinansować zakupu przez port elbląski terenów stoczni, a wydał blisko trzy razy więcej na zakup terenów po byłej jednostce wojskowej,  które zamiast ściągnąć do miasta inwestorów, obciążają tylko jego budżet kosztami nietrafionej inwestycji.

 

 


NowacfzykA tak Prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk walczył i zakup terenów Stoczni Elbląskiej w roku 2012.


 

Być może za chwilę usłyszymy, że owa dziwna  bezczynność ex prezydenta Elbląga Grzegorza Nowaczyka w sprawie portu  wynikała z akcji referendalnej „Wolnego Elbląga” ?

 

 

 

 


 

gDAŃSK

Warto również pomyśleć, dlaczego poseł Andrzej Kobylarz walczy o interes portu elbląskiego, który to port jako prezes spółki „Weko” pozwał do sądu. Tym pozwem pozbawił port i Miasto czasu na zgromadzenie funduszy na zakup Stoczni Rzecznej Państwa Baczewskich.  Czy bezczynność Grzegorza Nowaczyka była przypadkowa i czy jest przypadkowe usiłowanie wprowadzenia do kontraktu wojewódzkiego prac związanych z pogłębieniem wejścia do portu już teraz?

 

 

 

 

 

 

Być może  za kilka tygodni usłyszymy, że za stan portu i politykę ruchu Kukiz’15 odpowiada Kazimierz Falkiewicz, pełnomocnik grupy referendalnej, której wniosek poparło blisko 24 000 elblążan odwołując ze stanowiska Grzegorza Nowaczyka ?

Do sprawy powrócimy jeszcze nie raz.


 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.