Bubga Bunga

Bunga Bunga po Polsku

Światowa kariera „Bunga Bunga”

Sobota to dzień relaksu, a co może relaksować bardziej niż poranne „bunga bunga”?
Silvio Berlusconi określał tak seks i właśnie za seks z pewną nieletnią Marokanką skazany został na siedem lat wiezienia również dlatego, że osobiście interweniował w sprawie jej zwolnienia przez włoskich karabinierów z posterunku w Mediolanie, gdzie młoda prostytutka ukradła 3 tysiące euro.

„Skandale seksualne zaszkodziły Berlusconiemu, choć jesienią 2011 r. z fotela premiera wysadziły go nie doniesienia o bunga-bunga, lecz kryzys finansowy. Fenomen Berlusconiego, który pomimo afer i procesów o przekręty podatkowe długo wygrywał wybory na czele swych koalicji bądź – jak w lutym tego roku – zaledwie o włos je przegrał (i wciąż jest nieodzowny dla stabilnego rządu), bywa objaśniany przez część bezsilnych politologów narodową specyfiką Włochów. Jego wyborcy mieliby podziwiać Berlusconiego za powodzenie u kobiet i mistrzostwo w kiwaniu fiskusa, bo sami chcieliby tak samo, ale nie potrafią. ” – pisał Tomasz Bielecki 24 czerwca 2013 na portalu Wyborcza.pl

Ale fenomen słowa „bunga bunga” rośnie. Słowo ma dwa znaczenia – w języku indonezyjskim oznacza kwiat, a w języku tagalskim – owoc. Kwiat owocu czy owoc kwiatu, trzeba przyznać że Silvio miał w sobie coś z poety i stworzył coś, co zapewne będzie trwało w językach Europy dłużej niż pamięć o jego procesach, skazaniach i seksaferach.

 

Słowo weszło właśnie do słownika artystycznego polskiej sceny muzycznej.

 

Zespół Dick4Dick opublikował klip do utworu „Bunga Bunga (feat. Jucho)”. Teledysk można obejrzeć pod tym adresem:

 

 

 

Utwór “Bunga Bunga” pochodzi z siódmego, wydanego w zeszłym roku albumu grupy, zatytułowanego “Dick4Dick is a Woo!Man”, a Jucho to Justyna Chowaniak z Domowych Melodii.

 

Według członków zespołu, nowy album jest kwintesencją Dick4Dick. Muzycy znów są o krok do przodu i znów przecierają nowe szlaki: jest  przebojowo, ale i przekornie. Tytuł płyty nie jest przypadkowy: po raz pierwszy na płycie D4D są obecne żeńskie wokale i to we wszystkich utworach. W nagraniach gościnnie pojawiły się: Natalia Nykiel, Justyna Chowaniak, Julita Zielińska, Marsija, Ania Ołdak, Woska i Halszka Sokolnicka. Dick4Dick kontynuuje swoją podróż po futurystycznych, syntetycznych światach i nie zamierzają zwolnić swojej rozpędzonej machiny.

A oto szczegółowa tracklista płyty „Dick4Dick Is A Woo!Man”:

 

First Moon Landing feat. Natalia Nykiel

Bunga Bunga feat. Jucho

Dick4Dick Is A Woo!Man feat. Ania MoMo

Galaxy feat. Julita Zielińska

Love Theory feat.Woska

More feat. Woska

I Can’t Be You feat. Mars Loco

Down Under The Bottom feat. Julita Zielińska

Underworld feat. Joanna Halszka Sokołowska

Album „Dick4Dick is a Woo!Man” można kupić tutaj:

 

https://www.mystic.pl/plyty_cd,28543.htm

 

Album jest dostępny również pod poniższym linkiem:

 

http://smarturl.it/dick4dick?IQid=facebook

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.