Bajki pana radnego czyli jak Elbląski Basen wycinano z Budżetu Obywatelskiego

Zapoznałem się z procedurami organizacji „Budżetu Obywatelskiego” w osiemnastu miastach wojewódzkich. W większości z nich dopuszcza się udział w składaniu wniosków, a także w samym głosowaniu osób, które ukończyły 16 lat. Są również miasta, w których nie ma limitu wieku albo limitem jest ukończenie 13 lat. Osobiście uważam, że pułap 16 lat jest optymalny i mógłby zostać zastosowany w naszym Budżecie Obywatelskim – cytuję słowa pana  Roberta Turleja  http://info.elblag.pl

Cytowany tekst


 

Szkic Aleksandra Iwanowa, XIX w.

Jak widać z przytoczonych powyżej słów, cuda ciągle się zdarzają i nie tylko Jezus ma „monopol” na cudowne rozmnożenie. Przed oczami pana Roberta mnożą się też cudownie  miasta wojewódzkie . Może warto pomyśleć o beatyfikacji pana radnego, ponieważ zasługi jego wielkie i „Elblongi” przed siłą jego intelektu padać powinny.

 


 

Niestety, jak na razie niewdzięczni mieszkańcy naszego miasta nie chcą na sesjach Rady Miasta klękać, więc może pora pana radnego betyfikować – wszak przed „świętym” każdy katolik głowę pochyli i kolana złamie.  Może na kolejnej sesji dowiemy się że Ziemia jest płaska i opiera się na ramionach pana Roberta?

 


 

Ale wróćmy do tematu o  jakim mowa – do Budżetu Obywatelskiego.

http://www.budzetobywatelski.elblag.eu/uploads/kfm/231.jpg

http://www.budzetobywatelski.elblag.eu/wnioski-2015

W dniu 13 czerwca 2014 r do Budżetu Obywatelskiego złożono projekt rewitalizacji Basenu Odkrytego wraz z rewitalizacją okolic rzeki „Kumieli” w tym rejonie.


 

Projekt ten jednak nigdy nie trafił pod głosowanie obywateli Elbląga ponieważ pan Robert Turlej, właśnie jako Radny Platformy Obywatelskiej, stworzył taki, a nie inny „koślawy” budżet antyobywatelski,  w którym wolna woli obywateli jest na tyle wolna, na ile pozwalają na to dość ograniczone horyzonty kadry urzędniczej, która każdy zgłoszony projekt może „wyciąć” z debaty publicznej bez żadnej w tym zakresie kontroli obywatelskiej.


W roku 2015 zgłoszono do działu zadań miejskich 75 projektów – ich wykaz znajduje się na stronie: http://www.budzetobywatelski.elblag.eu/wnioski-2015

W roku 2016 zgłoszono ich już tylko 62, a ich wykaz znajduje się tu : http://www.budzetobywatelski.elblag.eu/wnioski-2016

 

basen 2016

 

Wniosek dotyczący Basenu znalazł się w edycji na rok 2016

 

 

 

 

 


 

Z panem Robertem Turlejem jest ten sam problem, jaki miał inny, znany z „Bajek Robotów”, konstruktor  o wdzięcznym nazwisku Trurl.

„— Zniszczę Trurla! — rzekła maszyna. — Ale przedtem odpowie mi na pytanie, ile jest dwa a dwa.
— Ach, odpowie ci, i to tak, że będziesz zadowolona i na pewno się z nim pogodzisz, nieprawdaż, Trurlu? — uspokajająco rzekł mediator.
— No, zapewne… — rzekł ów słabym głosem.
— Tak? — powiedziała maszyna. — To ile jest dwa a dwa?
— Czte… to jest siedem — jeszcze ciszej powiedział Trurl.
— Ha, ha! Nie cztery więc, tylko siedem, co? — zahuczała maszyna. — A widzisz!
— Siedem, naturalnie, że siedem, zawsze było siedem! gorliwie przytaknął Klapaucjusz. — Czy wypuścisz nas już? — dodał ostrożnie.
— Nie. Niech Trurl jeszcze raz powie, że mu bardzo przykro i ile jest dwa razy dwa…
— A czy puścisz nas, jeśli powiem? — spytał Trurl.”

 

http://solaris.lem.pl/ksiazki/beletrystyka/cyberiada/227-maszyna-trurla


 


 

Rada Miejska Elbląga,  odwołana w Referendum z 14 kwietnia 2013 r, stworzyła małego potworka ponieważ nie przewidziała skutków, jakie jej niechlujna praca może przynieść. W składzie tej Rady był i pan Turlej, którego wszak zabrakło na pierwszym spotkaniu komisji do spraw zmiany Statutu.

Być może pan Robert zaspał, bo kto normalny wstaje o 8.00 rano i zaczyna debatować o zmianie nietrafionych rozwiązań?

DSC00005        DSC00004

Dużo prościej zabrać głos na sesji Rady Miasta i nieco „pogardłować” do licznych kamer i zgromadzonych nielicznie mieszkańców.

Jednak praca nad zmianą Statutu trwa i bez pana radnego i są ludzie, którzy o tej ważnej sprawie nie zapominają – Wolny Elbląg nie zakończył swojej działalności na skutecznym referendum, ale nadal pracuje nad poprawą tego, co w naszym mieście zepsuto.

PROFIL Wolny Elbląg na Facebooku


Kolejne otwarte dla obywateli posiedzenia komisji zaplanowano na 20 kwietnia 2016r o godzinie 9.00 rano w sali nr 300 Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Kto się na tym spotkaniu pojawi i co powie? Być może zjawi się i pan Robert Turlej, ale czy dla niego dwa razy dwa będzie stanowiło siedem – zobaczymy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.