A jednak się kręci….

Protest w obronie : ”Wolnych Sądów” zgromadził około setki manifestantów. Senator Jerzy Wcisła porównał reformę sądownictwa autorstwa Prawa i Sprawiedliwości do naprawy samochodu przez kowala. Owa parafraza nie bardzo chyba pasuje do obecnej rzeczywistości, a szczere chęci senatora spełzły na niczym z  braku doświadczenia.

Obecne funkcjonowanie polskiego sądownictwa to  młyńskie koło u szyi państwa i narodu.

O ile pomoc w jego odcięciu zaoferuje kowal, a nawet kucharz, to trzeba z tej oferty skorzystać z desperacją tonącego, który jak wiemy gotów jest chwycić się brzytwy.

O ile pan senator ma szczerą chęć reformować wymiar niesprawiedliwości to winien pokazać co jego zdaniem należy poprawić i jak należy to zrobić, nawet gdy owa kuracja ma się rozpocząć od odcięcia kilku palców.


Jeżeli twoja ręka jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie ułomnym wejść do życia wiecznego, niż z dwiema rękami pójść do piekła w ogień nieugaszony. I jeśli twoja noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie chromym wejść do życia, niż z dwiema nogami być wrzuconym do piekła. Jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je; lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do Królestwa Bożego, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła, gdzie robak ich nie umiera i ogień nie gaśnie (Mk 9, 43–48).


Ten cytat senator Wcisła winien sobie wypalić na sercu, bo nic tak nie gorszy maluczkich jak rozpasanie możnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.