Zatańcz Flamenco

fot. CT "Promyk"

fot. CT "Promyk"
                                                                                           

Buty na niewysokim obcasie, długa szeroka spódnica i chęci – tyle wystarczy aby wziąć udział w warsztatach „Hiszpańskie rytmy – flamenco”. Wstęp bezpłatny.

 

W ramach zadania „Strzeż się tycia wybierz  zdrowy styl życia” dofinansowanego ze środków Gminy Miasta Elbląg organizujemy spotkania poświęcone różnym rodzajom tańca – mówi koordynator projektu Joanna Karpiuk z CT Promyk – We wrześniu odbyły się warsztaty tańca brzucha, a w najbliższą niedzielę odbędzie się spotkanie poświęcone flamenco.

Flamenco to całe zjawisko kulturowe zawierające w sobie taniec, muzykę, śpiew, które przybyło do Hiszpanii wraz z Cyganami andaluzyjskimi. Na obecny wizerunek flamenco składają się elementy kultury i muzyki arabskiej, żydowskiej, hinduskiej, mauretańskiej i rdzennie hiszpańskiej. Jest to zjawisko bardzo różnorodne, jednak jego rdzeniem jest rytm a wyznacznikiem emocje. Spotkanie, które odbędzie się w Centrum Tańca Promyk poświecone będzie głównie tańcu flamenco.

Będzie to spotkanie, które pozwoli zrozumieć flamenco – mówią organizatorzy – Instruktorka zatańczy flamenco, opowie o jego specyfice, a następnie poprowadzi warsztaty. Wybraliśmy jedną z najłatwiejszych i najbardziej widowiskowych odmian – Sevillanas.

Spotkanie „Hiszpańskie rytmy – flamenco” odbędzie się w niedziele, 22 października w godz. 17:00- 19:00 w Centrum Tańca Promyk przy ul. Browarnej 80. Wstęp bezpłatny.


 

Facebook