Spotkanie z Ks. Lemańskim w Elblągu.

Działacze Komitetu Oborny Demorkacji stają w obronie wiary zapraszając na spotkanie w Elblągu człowieka wiary – Księdza Wojciecha Lemańskiego.

 

Wiara nie jest łatwa i niejodno ma oblicze. Ks Lemański nie jest postacią jednoznaczną i ma swój pogląd na sprawy wiary i kościoła. Niejednoznaczny był też Jezus którego nauki nie rozumieli uczeni w piśmie jego czasów.

 


Kiedy z sali padło pytanie o to, czy i kiedy kościół w Polsce się zmieni, ksiądz Lemański zacytował wypowiedź swojego wykładowcy z seminarium (dziś jednego z polskich biskupów), który na podobne pytanie kleryków o zmiany po Soborze Watykańskim II, miał powiedzieć, "że to pokolenie księży tego nie dokona, to pokolenie musi wymrzeć".

Ksiądz Lemański po raz kolejny zaakcentował, że zmian w Kościele mogą dokonać młodzi, również ci z Przystanku Woodstock. Jego wypowiedzi wielokrotnie przerywały oklaski.

Przed spotkaniem w Akademii Sztuk Przepięknych ksiądz Lemański wspólnie z księżmi z Przystanku Jezus odprawił mszę w kostrzyńskim kościele. Dziennikarka Radia TOK FM, Anna Wacławik-Orpik, która prowadziła spotkanie z gościem Akademii Sztuk Przepięknych relacjonuje, że po spotkaniu w ASP, ksiądz Lemański spowiadał młodzież na Przystanku Woodstock, a po południu odwiedził namiot Przystanku Jezus – spędził tam trzy godziny – opowiada dziennikarka – i robił to co inni księża – rozmawiał z każdym kto miał na to ochotę, w tym z innymi księżmi i zakonnicami, odpowiadał na pytania młodzieży i spowiadał chętnych.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16413544,_Skandaliczne_wypowiedzi__ks__Lemanskiego_na_Woodstocku_.html


 

Facebook