Nawrócenie działaczy Komitetu Obrony Demokracji

 

„Wszelki duch Pana Boga chwali ” mawiali nasi dziadowie i jak mądre było to stwierdzenie można było naocznie przekonać się w niedzielę na elbląskiej starówce, gdzie doszło do cudu gremialnego nawrócenia działaczy Komitetu Obrony Demokracji w Elblągu.

Owo, dość nieliczne już dziś gremium, dało świadectwo jak wielka jest moc czynienia cudów Katedry pod wezwaniem św. Mikołaja, od wieków górującej nad naszą starówką. Owo cudowne nawrócenie widać było po fakcie, że działacze ugrupowania raczej antyklerykalnego w swych poglądach zapraszało przechodniów na spotkanie z  księdzem Wojciechem Lemańskim, które ma się odbyć  6 października 2017r. o godzinie 18.00 w Hotelu Arbiter.
„ Nie ma Boga prócz Allaha” mówi fragment islamskiego wyznania wiary, a jego ciąg dalszy mówi: „A Mahomet jest jego prorokiem”. Ową modlitwę muzułmanów można by było dość łatwo sparafrazować mówiąc, iż: „Boga co prawda nie  ma, ale ksiądz Lemański jest jego prorokiem”.

Komitet Obrony Demokracji w Elblągu traci impet i traci sympatyków. W mroźną zimę podczas wiecu przy pomniku Ofiar Grudnia 1970 zebrało się osób kilkaset, a podczas akcji pikiety Prawa i Sprawiedliwości zorganizowanej pod oknami biura regionalnego w Elblągu było ich kilkadziesiąt, natomiast w niedzielę zebrało się ich już tylko kilkanaście.

Pomimo, że grupa uczestników pikiety nie było liczna, akcja była świetnie zorganizowana i na szczególny szacunek zasługuje recytacja preambuły Ustawy Zasadniczej wspierana ważnymi utworami muzycznymi.

Niestety, mieszkańcy Elbląga sporadycznie zaglądali do protestujących działaczy Komitetu, a szkoda, ponieważ ci rozdawali zaproszenia na spotkanie z księdzem Lemańskim czym dowiedli, że niekoniecznie są głusi na aksjomaty wiary i głos kościoła w sprawach publicznych.

 

Czy spotkanie z kapłanem zgromadzi rzeszę słuchaczy liczniejszą od grona protestujących – nie wiadomo. Pewne jest zaś to, że będzie to okazja do innego spojrzenia na kościół i jego rolę w społeczeństwie XXI wieku.
Miejmy też nadzieję, że spotkanie z kapłanem otworzy  modlitwa i że jej słowa powtórzą rozdający zaproszenia aktywiści KOD-u.

Facebook