“Gościnne występy” Elblążan zagrożone karą 12 lat więzienia.

“Gościnne występy” Elblążan zagrożone karą 12 lat więzienia.

 

Poznańscy policjanci potrzebowali zaledwie kilku godzin by zatrzymać sprawców brutalnego rozboju na kurierze. W ustaleniach pomogli policjanci z Elbląga. Napastnicy obezwładnili mężczyznę gazem, wrzucili do części bagażowej auta i próbowali z nim odjechać z miejsca. Ukradli kilka paczek, porzucili auta i zbiegli pieszo. Teraz grozi im nawet 12 lat więzienia.

30 listopada br. policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu otrzymali zgłoszenie o brutalnym rozboju na kurierze. Do zdarzenia miało dojść w okolicy poznańskiej Starołęki.

Wówczas około godziny 11:00 pracownik firmy przewozowej dostarczał paczki jednemu z odbiorców. Podjechało do niego trzech mężczyzn. Wszyscy na twarzach mieli kominiarki. Sprawcy podbiegli do kuriera, obezwładnili gazem po czym wrzucili go do części bagażowej busa.

Napastnicy zdołali odjechać z miejsca zaledwie kilkaset metrów. Po wjechaniu w polną drogę, auto którym się poruszali ugrzęzło w błocie. Wówczas napastnicy ukradli kilka paczek, kuriera pozostawili w busie, a z miejsca zbiegli pieszo. Sprawcy długo nie cieszyli się wolnością.

Kilka godzin po zdarzeniu, policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali napastników. Okazały się pomocne informacje od policjantów z Elbląga, bo właśnie z tego miasta pochodzili podejrzani. Są to mężczyźni w wieku od 20 do 27 lat. Jak się okazało nie było to jedyne przestępstwo jakiego się dopuścili.

Sprawcy trafili do aresztu. Teraz grozi im nawet 12 lat więzienia.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Inf. KWP Poznań

 


Od redakcji –

Zawód Kuriera jest zbliżony do zawodu listonosza , a ten jak wiadomo jest jednym z zawodów wymagających zaufania publicznego. Napad na listonosza był jednym z drastyczniej karanych przestępstw kryminalnych. Nasi  ziomkowie jak widać nie popisali się zbytnim profesjonalizmem skoro In namierzenie zajęło zaledwie kilka godzin , za to profesjonalizmu nie można odmówić Policji, której gratulujemy skuteczności.

Informacja to jak widać rzecz w XXI wieku najcenniejsza. Dla sprawców może oznaczać dziesięcioletni urlop od rzeczywistości w gościnnych murach Zakładu Karnego dla recydywistów w Sztumie.

 

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.